Forum wymiany doświadczeń – relacja ze spotkania

Umieszczone przez włączony 23 listopada, 2017

W dniu 22 listopada br. miało miejsce seminarium „Staże a rozwój przedsiębiorstw” – wydarzenie organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2017. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Seminarium miało za zadanie promować i upowszechniać dobre praktyki projektów mobilności w ramach programu Erasmus+. Celem wydarzenia była również dyskusja nt. oczekiwań przedsiębiorców wobec postaw i kwalifikacji uczniów szkół zawodowych oraz prezentacja doświadczeń szkół w zakresie współpracy z przedsiębiorcami. Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele szkół i lokalni przedsiębiorcy. Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny, w trakcie którego uczestnicy wymienią się doświadczeniami, uwagami i spostrzeżeniami w obszarze praktycznej nauki zawodu. W panelu udział wzięli:

  • Pani Dorota Kondratiuk – Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych imienia Stefana Czarnieckiego w Łapach – szkoły zawodowej prowadzącej kształcenie m.in. w obszarze mechanicznym.
  • Pani Aneta Jabłońska – Przedstawiciel Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim – szkoły zawodowej prowadzącej kształcenie m.in. w obszarze budowlanym.
  • Pani Magdalena Siemieńczuk – Kierownik działu rekrutacji i rozwoju firmy Danwood S.A. – producenta domów gotowych.
  • Pani Małgorzata Gryko – Lipska – Dyrektor Działu Kadr firmy ChM Sp. z o.o. – producenta specjalistycznych implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: