Konferencja EDUTRONIX

Konferencja Edutronix Innowacje w nauczaniu to wydarzenie podsumowujące dwuletnie prace związane z projektem Edutronix – Interaktywny Moduł do Nauczania Mechatroniki, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Liderem projektu jest Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, Partnerami są AIJU – centrum badawcze i technologiczne z Hiszpanii, CIS – ośrodek szkoleniowy łączący kształcenie zawodowe z edukacją z Włoch oraz Perfect Project – białostocka spółka realizująca inicjatywy edukacyjne i wspierająca kształcenie zawodowe.

Takie partnerstwo strategiczne pozwoliło na stworzenie robota edukacyjnego i platformy do nauki mechatroniki. Moduł pozwala na programowanie sterowników do obsługi sprzętu, montaż oraz eksploatację systemów mechatronicznych.

Konferencja Edutronix Innowacje w nauczaniu, która odbędzie się 20 września 2017r. o godzinie 10:00 w Hotelu Ibis Styles Białystok, ma na celu upowszechnienie rezultatów projektu oraz podkreślenie roli kształcenia zawodowego w regionie.

Zaplanowano także wystawę Edutronix, czyli pokaz wszystkich stworzonych podczas okresu trwania projektu modułów m.in.: stanowisko robotów jeżdżących, stanowisko do programowania PLC, stanowisko z elementami budowy robota i układów sterowania.

W czasie konferencji nie zabraknie wystąpień osób związanych ze światem mechatroniki i edukacji. Swoją obecnością zaszczycą nas: znamienici specjaliści z sektora kształcenia zawodowego, goście zagraniczni, reprezentujący placówki wspomagające kształcenie zawodowe z Czech, Litwy, Hiszpanii, Włoch, przedstawiciele samorządów lokalnych, dyrektorzy szkół oraz przedsiębiorcy.

Ciekawym punktem programu jest dyskusja panelowa, której tematem będą możliwości i siła partnerstw zagranicznych na rzecz nauczania i rozwoju firm. Dyskutować będą Lider Projektu oraz Partnerzy, a do dyskusji już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane strony.