GASTROMIX-realizacja

02.11.2017

Hurra … rozpoczynamy realizację projektu „GASTROMIX”.

Projekt GASTROMIX realizowany będzie w zawodzie ZSZ kucharz/piekarz/cukiernik/wędliniarz oraz Technik żywienia i usług gastronomicznych i z tych zawodów będziemy wybierali docelową grupę na wyjazd.Projekt obejmował będzie wyjazd na trzytygodniowe staże na Litwie w Wilnie, w których uczestniczyć będą łącznie 2 grupy uczniów szkół wchodzących w skład konsorcjum (24 uczniów).

Wyjazd na 3 tyg. ustalony został wspólnie z kadrą pedagogiczną szkół (w tym z dyrekcją). Będzie to wystarczający okres na zapoznanie się z organizacją pracy firm i nabycie konkretnych umiejętności zawodowych w ramach stażu. Krótszy czas nie pozwolił by na osiągnięcie celów projektu.

Uczestnikami projektu (stażystami) będzie więc po 12 uczniów CKZ Wys Maz i ZS Wojewodzin z zawodu kucharz/piekarz/cukiernik/wędliniarz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Więcej informacji o w opisie projektu: TUTAJ

 

14.11.2017

Mamy plakat

Komentarze mile widziane na założony projektowy adres e-mail gastromix@interia.eu którego będziemy używali do komunikacji w ramach projektu.

GASTRONOMIX_PLAKAT

 

20.11.2017

Ruszamy z rekrutacją…

Mając na uwadze jesienną aurę za oknem podajemy dobre wiadomości. Od dziś ruszamy z rekrutacją do projektu „GASTROMIX”.

Wszystkich uczniów zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z dokumentami poniżej:

REGULAMIN REKRUTACJI GASTROMIX

Załączniki: 01 Formularz zgłoszeniowy | 02 Oświadczenie rodzica | 03 Deklaracja uczestnictwa | 04 Oświadczenie wizerunek | 05 Karta weryfikacji

 

11.12.2017

Dziś opowiadamy o projekcie w jednej ze szkół w regionie.

Dziś podczas spotkania w zaprzyjaźnionej szkole zawodowej w powiecie białostockim omawialiśmy projekt „GASTROMIX” jako przykład projektów realizowanych w konsorcjum. Naszym zdaniem są to dobre rozwiązania do rozwoju współpracy szkół oraz wzajemnym wspieraniu się w kreowaniu lepszych rozwiązań w ramach kształcenia zawodowego.

 

18-20.12.2017

Pierwsze spotkania w szkołach.

Dziś z udziałem naszego partnera zrealizowaliśmy pierwsze spotkania w obu szkołach konsorcjum.

Zrealizowaliśmy przygotowanie kulturowe a przy okazji odpowiadaliśmy na pytania organizacyjne.

 

Przy okazji życzymy wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

 

26.02, 06.03, 19.03.2018

Cykl spotkań z przygotowania kulturowego oraz informacyjno-organizacyjnych w szkołach

Coraz więcej wiemy, coraz więcej nas interesuje, jako że już niedługo ogłosimy ostateczne wyniki rekrutacji … tak tak, pod koniec tygodnia :)

Tymczasem z grupą potencjalnych jak na razie uczestników realizujemy kolejne spotkani informujące o wszystkich możliwych szczegółach związanych z realizacją projektu „GASTROMIX”

Tak jak informowaliśmy na spotkaniach jeśli ktoś jeszcze nie uzupełnił wniosku o wydanie karty EKUZ, prosimy o przygotowanie go na kolejne spotkanie. Wniosek wraz z informacjami jest również na stronie podlaskiego oddziału NFZ. Dzięki temu na podstawie upoważnienia będziemy mogli przywieźć Wam wszystkie karty na miejsce do szkoły i rozdać podczas kolejnego spotkania:

Wniosek o kartę EKUZ

 

05.03.2018

Upowszechniamy informacje o projekcie.

Dziś odbyło się spotkanie w Zespole Szkół w powiecie grajewskim, gdzie prezentowaliśmy nasz projekt jako przykład realizacji staży zawodowych za granicą w okresie wakacyjnym, co wbrew pozorom wcale nie jest bardzo popularnym rozwiązaniem :)

 

09.03.2018

My już znamy ostateczne wyniki rekrutacji , teraz również i Wy drodzy uczestnicy znacie je OFICJALNIE :)

Serdecznie gratulujemy i liczymy na wasze zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków zawodowych podczas zagranicznych mobilności stażowych w ramach projektu „GASTROMIX” :)))

W załączeniu protokół obejmujący wszystkie kryteria rekrutacyjne. Kolejność uczestników nie ma tak na prawdę znaczenia, ponieważ od dziś wszyscy uczestnicy z obu szkół stanowią jedną wielką „Erasmusową Rodzinę”. Jeszcze raz gratulujemy!

Protokół rekrutacyjny

 

19.03.2018

Zapytanie o wycenę transportu uczestników projektu „GASTROMIX”

Zapraszamy wszystkie zainteresowane podmioty do składania wycen na transport uczestników i opiekunów naszego projektu na miejsce realizacji staży, tj. do Wilna na Litwę.

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie Państwo poniżej:

Zapytanie ofertowe | Formularz wyceny | Wzór Umowy

 

30.05-05.06.2018

Kolejne spotkania – czas wyjaśnień

Za miesiąc wyjazd, tymczasem wiemy już prawie wszystko na temat organizacji, logistyki, miejsc stażowych, zasad, dokumentów, organizacji itp. itd.

Sporo tego, ale warto mieć wszystko na uwadze i pytać, pytać, pytać…

 

01.06.2018

Prezentacje i dokumenty ze spotkań

Nie tylko z okazji Dnia Dziecka, ale przede wszystkim mając na uwadze Wasze prośby oraz naturalną logikę, że lepiej mieć wszystko on-line, poniżej znajdziecie przekazywane Wam podczas przygotowania i spotkań dokumenty, informacje i pliki. Polecam do zapoznania oraz do ściągania w wersjach off-line na Wasze smartfony.

Pakiet informacyjny | Prezentacja z przygotowania praktycznego | BroszuraInstrukcja do OLS |

Pakiet „MUST HAVE”:

Co spakować na wyjazd | Lista kontaktowa | Słowniczek | Ubezpieczenia

 

18.06.2018

Znowu opowiadamy o projekcie

Tym razem w szkole zawodowej z powiatu kolneńskiego podczas spotkania przed zakończeniem roku szkolnego zaprezentowaliśmy możliwości realizacji mobilności zagranicznych nie tylko do innych szkół, ale przede wszystkim na staże w przedsiębiorstwach, które już za niecały miesiąc odbędą się z Waszym udziałem, Drodzy Uczestnicy :)

Jeśli pojawiają się jakieś pytania, proszę korzystać z listy kontaktowej i śmiało pytać o wszystko, zarówno nas jak i Partnera Litewskiego, zgodnie z naszymi ustaleniami. Lepiej teraz dowiedzieć się jak najwięcej, niż mieć na miejscu masę pytań, kiedy to wszyscy będą pytali naraz :)

 

21-22.06.2018

Ostatnie spotkania przed wyjazdem.

Tak Drodzy Uczestnicy, to już niecały miesiąc do rozpoczęcia Waszej przygody na zagranicznych stażach w Wilnie u naszego sąsiada na Litwie :)

 

09-27.07.2018

Mobilność stażowa, to jest to :)

No i stało się, jesteśmy na miejscu i działamy w branży gastro :) Bardzo liczymy na Wasze pozytywne zaangażowanie i chęć do pracy, które pokażecie naszym litewskim kolegom z firm.

Życzymy udanego wyjazdu i jak najwięcej pozytywnych doświadczeń zawodowych i nie tylko :)))

Wszyscy uczestnicy zakończyli staże z pozytywną oceną i rezultatem !!! NIE BYŁO TO ŁATWE, TYM BARDZIEJ GRATULUJEMY :)))

 

03.09.2018

Nowy rok szkolny czas zacząć!

Na wspomnienie wakacyjnych staży przekazujemy ku pamięci przygotowane przez Was prezentacje po realizacji mobilności w ramach projektu GASTROMIX.

Dziękujemy za Waszą pracę i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wspomnicie dobre czasy szkolne (tak, teraz to brzmi nijak, ale zobaczycie później) !!!

GASTROMIX CKZ w Wysokiem Mazowieckiem   |  GASTROMIX ZS w Wojewodzinie

 

01.10.2018

Miesiąc szkoły, a tu czas kończyć projekt „GASTROMIX”

Drodzy Uczniowie proszę nie zapominać o wakacyjnych stażach i zachęcam aby te osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, przeszły test OLS po powrocie z wyjazdu. :)

 

RAPORT KOŃCOWY Z REALIZACJI PROJEKTU