Modelowanie 3D w rozszerzonej rzeczywistości przyszłością kształcenia w zakresie automatyki i pneumatyki

Umieszczone przez włączony 23 listopada, 2018

W dniach 17-19 listopada 2018r. w Sofii w Bułgarii odbyło się pierwsze Międzynarodowe spotkanie partnerów grupy projektu Education 4.0

Nasz spółka realizuje ten projekt, jako partner w konsorcjum ze szkołą zawodową z Bułgarii oraz z Chorwacji, jak również z przedstawicielami firm z Bułgarii i ze Słowenii będących światowymi liderami i ekspertami w zakresie pneumatyki i automatyki.

Edukacja 4.0 to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ w Akcji Kluczowej 2 – partnerstwa strategiczne na rzecz kształcenia i szkoleń zawodowych.

Projekt ma na celu osiągnięcie równowagi pomiędzy szkoleniem teoretycznym i praktycznym z priorytetem traktowaniem praktyki w uczeniu się i produkcji oraz zapewnienie skutecznego przygotowania zawodowego poprzez pełną symulację procesu produkcyjnego zgodnego z celami nauczania.

Zespół projektowy utworzy trzy moduły szkoleniowe oparte na modelowaniu 3D z rozszerzoną rzeczywistością (Augmented Reality) dla 76 modułów nauczania zgodnych z programem nauczania następujących zawodów: technik maszyn, operator maszyn, monter mechanik, monter, spawacz, mechanik, elektryk, technik automatyki i automatyzacji. Projektowanie treści e-learningowych z rozszerzoną rzeczywistością i wizualizacją 3D będzie wspierać trenerów i nauczycieli zawodu w ich pracy oraz ułatwi praktyczne zrozumienie i postrzeganie lekcji, ponieważ umożliwi wirtualną symulację różnych procesów dzięki komendom produkcyjnym i działaniom poprzez wyświetlanie odpowiednich wyników z tych działań. Analiza tych wyników doprowadzi do optymalnego podejmowania decyzji dotyczących reakcji na różne realne sytuacje produkcyjne w przyszłym życiu zawodowym uczestników kształcenia zawodowego.

Życząc całemu konsorcjum samych sukcesów przygotowujemy już pierwsze wzorce modułów szkoleniowych do przekazania Liderowi projektu z Bułgarii.