Nabory 2016 i Ogólnopolski dzień informacyjny Erasmus+

Umieszczone przez włączony 25 stycznia, 2016

To już dwa lata odkąd nowy program Erasmus+ jest dostępny w Polsce.
Nasz zespół od samego początku aktywnie i co najważniejsze skutecznie korzysta z możliwości programu, wspierając szkoły i placówki edukacyjne w regionie oraz samodzielnie wnioskuje o środki na realizacje projektów edukacyjnych. Przypominamy, że najbliższe nabory w ramach Akcji Kluczowej 1 kończą się 2 lutego 2016r. o godz. 12:00
Mając to na uwadze i chcąc jak najlepiej przygotować się do tegorocznego naboru nasi przedstawiciele uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+. Wydarzenie, podczas którego przedstawiciele różnych organizacji z całej Polski mogli pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonującego od 2014 r. unijnego programu edukacyjnego, odbyło się 19 stycznia br. na PGE Narodowym w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z całego kraju i nie tylko.
Dostępnych było 16 różnych paneli, a w trakcie warsztatów eksperci z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ przedstawiali ofertę programu Erasmus+ w sektorach: Edukacja szkolna, Szkolnictwo wyższe, Kształcenie i szkolenia zawodowe, Edukacja dorosłych, Młodzież, a także Sport i projekty centralne. Ponadto osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły poznać możliwości, jakie dają programy wspierające, czyli m.in. eTwinning, Eurdesk, czy Europass. Ogólnopolski dzień informacyjny był dla nas również szansą na skonsultowanie z ekspertami Narodowej Agencji Programu Erasmus+ własnych pomysłów na obecnie składane wnioski.
Liczymy, że zdobyte informacje pozwolą skutecznie aplikować o kolejne projekty i właściwie je realizować w przyszłości.
24147603149_1326f0263d_o WP_20160119_003 WP_20160119_006