Pożegnanie z grupą uczniów z Włoch

Umieszczone przez włączony 23 czerwca, 2017

Pięciotygodniowa przygoda dobiega końca. Już dziś pierwsza grupa uczniów opuszcza Białystok. Ale jak to się zaczęło?

Po raz kolejny do białostockich firm zawitali uczniowie z Włoch, by odbyć staże i poznać środowisko pracy innych krajów europejskich, doskonalić umiejętności językowe i poszerzyć praktyczną wiedzę z zakresu zawodów, w których się edukują. Od 20 maja Włosi pracują w takich przedsiębiorstwach, jak: CEDC International Sp. z o.o., OPTIMA POLSKA, QLS Sp. z o.o., Białostocki Park Naukowo-Technologiczny czy JAZON Sp. z o.o. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Perfect Project Sp. z o.o. we współpracy z włoskim partnerem FORTES SRL, którzy to specjalizują się w wymianach w ramach programu Erasmus+.

Przez 5 tygodni 11 uczniów wcielało się w rolę pracowników z branży technologicznych tj. informatyka, elektronika, mechanika, biotechnologia i logistyka. Zdobyte tam doświadczenie pozwoli im na przyszłe wdrożenie naszych praktyk, zwyczajów czy rozwiązań na swoim rodzimym rynku. Jest to także okazja do poszerzenia sieci kontaktów między przedsiębiorstwami z Polski i Włoch oraz poszukiwanie nowych partnerów handlowych.

Projekt nazwie „FORINS” realizowany w ramach Programu Erasmus+ przez Perfect Project Sp. z o.o. pozwala także uczniom zza granicy na poznanie polskiej kultury, tradycji i kuchni. Przez okres stażu Włosi mają okazję odwiedzić Białowieski Park Narodowy, Augustów czy Supraśl. Zaraz po przyjeździe uczniowie brali udział w zorganizowanej wycieczce po Białymstoku z profesjonalnym przewodnikiem, który opowiedział im o historycznych i kulturowych ciekawostkach. Dużym zainteresowaniem wśród nich cieszą się atrakcje, które dla Białostoczan są dość powszechne, jak System Rowerów Miejskich BiKeR, jazda Jelczem po Białymstoku czy popołudnia spędzone na plaży w Dojlidach.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: