Pożegnanie z kolejną grupą uczniów z Włoch

Umieszczone przez włączony 28 lipca, 2017

Pięciotygodniowa przygoda dobiega końca. Już dziś kolejna grupa uczniów opuszcza Białystok. Poniżej krótka relacja z pobytu uczniów z Wenecji.

Po raz kolejny do białostockich firm zawitali uczniowie z Włoch, by odbyć staże i poznać środowisko pracy innych krajów europejskich, doskonalić umiejętności językowe i poszerzyć praktyczną wiedzę z zakresu zawodów, w których się edukują. Od 29 czerwca Włosi pracowali w takich przedsiębiorstwach, jak: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, T-Matic Grupa Computer Plus, AC Spółka Akcyjna, Imago Krzysztof Matuk, BitCraft Sp. z o.o. oraz Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Perfect Project Sp. z o.o. we współpracy z włoskim partnerem FORTES SRL, którzy to specjalizują się w wymianach w ramach programu Erasmus+.

Przez 5 tygodni 11 uczniów wcielało się w rolę pracowników z branży informatycznej i elektrycznej. Zdobyte tam doświadczenie pozwoli im na przyszłe wdrożenie naszych praktyk, zwyczajów czy rozwiązań na swoim rodzimym rynku. Jest to także okazja do poszerzenia sieci kontaktów między przedsiębiorstwami z Polski i Włoch oraz poszukiwanie nowych partnerów handlowych.

Projekt nazwie „I.D.E.AZIONE” realizowany w ramach Programu Erasmus+ przez Perfect Project Sp. z o.o. pozwala także uczniom zza granicy na poznanie polskiej kultury, tradycji i kuchni. W trakcie pobytu Włosi mieli okazję odwiedzić Supraśl, Osowiec i Warszawę. Zaraz po przyjeździe uczniowie uczestniczyli w wycieczce po Białymstoku z profesjonalnym przewodnikiem, który opowiedział im o historycznych i kulturowych ciekawostkach. Dużym zainteresowaniem wśród nich cieszyły się atrakcje, które dla Białostoczan są dość powszechne, jak rowery miejskie BiKeR czy popołudnia spędzone na plaży w Dojlidach.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: