Staże zawodowe – doświadczenia międzynarodowe

Umieszczone przez włączony 7 lipca, 2016

12 uczniów włoskich szkół dzięki współpracy z naszą Spółką zakończyło staże w ośmiu białostockich firmach.
Był to intensywny czas, który jak wspominali sami stażyści, z pewnością zaowocuje w ich przyszłym życiu. Dzięki perspektywom stworzonym przez wspólpracujące z nami firmy zobaczyli, jak wygląda praca w naszym mieście oraz z jakimi umiejętnościami jest związana.
Pięciotygodniowy pobyt Włochów wzbogacony został o zwiedzanie Białegostoku oraz regionu. Niektórzy z nich mieli nawet okazję zobaczyć Białowieżę oraz Ełk. Ostatni dzień swojej wizyty w Polsce spędzili w Supraślu.
Na szczególną uwagę zasługuje to, jak włoscy uczniowie postrzegają Białystok oraz funkcjonujące tu firmy. Jako walory naszego miasta wymieniali czystość i świeżość powietrza, otaczającą ich na każdym kroku zieleń oraz uprzejmość ludzi, których spotykali. Niemal każdego dnia chętnie udawali się do parku Planty, by spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Stażyści podkreślili również profesjonalizm i zaangażowanie firm, w których realizowali staże. Ostatniego dnia cała włoska grupa jednogłośnie uznała, że niechętnie opuszcza Białystok.
Namiastkę tego jak miło stażyści spędzali czas w naszym mieście, można obejrzeć na przygotowanym przez nich filmie.
Pozdrawiamy gorąco całą grupę i zapraszamy ponownie.