Wizyty studyjne w białostockich przedsiębiorstwach

Umieszczone przez włączony 18 listopada, 2021

Perfect Project zorganizowała nauczycielom przedmiotów zawodowych z zakresu budownictwa, żywienia i hotelarstwa wizyty studyjne w białostockich przedsiębiorstwach. Wizyty zrealizowano w ramach projektu „Kompleksowy Program Rozwoju ZS w Wojewodzinie”.

Taka forma wymiany doświadczeń oraz możliwość obserwacji zadań zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy była okazją do oceny własnej pracy oraz nawiązania ciekawej współpracy z przedsiębiorcami.

Odwiedziliśmy firmę BerdA Budownictwo, która realizuje murowanie bezspoinowe metodą Dryfix. Mieliśmy przyjemność odwiedzić dwie budowy prowadzone przez tę firmę.

Następnie udaliśmy się do jednego z ośmiu punktów przedsiębiorstwa PSS Społem w Białymstoku – kompleksu „PSS Społem Pogodny”, w którym mieści się sklep ogólnospożywczy, bar mleczny, piekarnia i ciastkarnia. Dyrektor zaprezentował nam bar „od kuchni”. Poznaliśmy poszczególne stanowiska pracy, mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne narzędzia i maszyny w czasie codziennego użytkowania.

Ostatnim punktem była wizyta w hotelu Ibis Styles, gdzie opowiedziano nam o charakterze tego wyjątkowego miejsca, w którym motywem przewodnim jest przyroda i ptaki. Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje hotelowe oraz apartament z pięknym widokiem na panoramę miasta. Na koniec udaliśmy sie do hotelowej restauracji „Qukułka”, w której uczestnicy projektu odbywali od kilku lat płatne staże w czasie wakacji