Przedstawiciele Perfect Project z wizytą w Pradze

Umieszczone przez włączony 18 kwietnia, 2018

Kwiecień w Perfect Project obfituje w liczne spotkania międzynarodowe. W dniu 17 kwietnia 2018 r. w czeskiej Pradze odbyło się drugie spotkanie robocze Partnerów projektu Erasmus+ pod nazwą „AlterDrive” zorganizowane przez Akademie Remesel Praha.

W spotkaniu wzięli udział członkowie delegacji projektowej z Polski, Czech i Hiszpanii. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na rynku europejskim ekologicznych alternatywnych rozwiązań napędów pojazdów samochodowych.

Rozwój alternatywnych napędów w dzisiejszych czasach jest bardzo dynamiczny, dlatego konieczne jest również zajęcie się przygotowaniem treści kształcenia przyszłych absolwentów w dziedzinie motoryzacji, aby byli dobrze przygotowani do obecnego szybko rozwijającego się rynku pracy.

Gospodarz spotkania przygotował krótką prezentację firmy Horizon, zawodów Hydrogen Horizon Automotive Challenge, a także wystawę modeli pojazdów z alternatywnymi napędami, którymi dysponuje szkoła.

Na spotkaniu Partnerzy omówili kwestie administracyjne i organizacyjne. Przedstawiony został projekt strony internetowej AlterDrive, oraz perspektywy jej rozwoju. W dalszej części wizyty zostały przedstawione przez poszczególnych Partnerów raporty dotyczące realizacji pierwszego rezultatu, który dotyczył pozyskanych informacji z różnych źródeł na temat alternatywnych napędów oraz modelu nauczania. Następnie ustalono zakres prac poszczególnych partnerów, które były zaplanowane w dalszej części realizacji projektu.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań projektu AlterDrive, będzie metoda nauczania z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, technologii, która umożliwia użytkownikowi na interakcję z symulowanym środowiskiem, tworząc iluzję prawdziwego samochodu przy użyciu technologii 3D.

Całe spotkanie odbyło się w miłej, przyjaznej atmosferze i było kluczowe w realizacji zamierzonych celów zespołu projektowego. Partnerzy mieli także okazję na poznanie uroków pięknego czeskiego miasta jakim jest Praga.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: